Boletice
V sobotu jsme se s chlapci vypravili do okolí Boletic nad Labem. Společnou vycházku jsme spojili s pozorováním přírody.
Po cestě jsme pojmenovávali stromy a keře, což se chlapcům velmi dařilo. A opravdu jen u pár keřů se nepodařilo určit jejich jméno. Také jsme mohli pozorovat luňáka z čeledi jestřábovitých, při hledání potravy na čerstvě posekané louce a poštolku z druhu sokolovitých jak krouží nad polem, vyhlížející drobné hlodavce.
V nejbližší době si znalosti o přírodě prohloubíme s atlasem stromů a ostatních dřevin, který bude součástí naší příští vycházky do přírody.
Vychovatelé odd. EPCHO

