Na sobotní odpoledne jsme si naplánovali výšlap na kopec Chmelník, který se nachází jihozápadně od Děčína a jeho vrchol je v nadmořské výšce 508 metrů.
Cesta na vrchol vede nejprve městem, poté lesem, po asfaltové komunikaci. Tato část výletu byla pohodová, provázelo nás nesmělé slunce, prodírající se skrz mraky. Když byl asfaltový povrch vystřídán štěrkem na lesní cestě, dostavily se mírné, později větší komplikace.
Tím, jak jsme stoupali k vrcholu, sílila vrstva zledovatělého sněhu, což v kombinaci s oblevou vytvořilo téměř dokonalé „kluziště“, na němž každý krok hrozil nebezpečím pádu. Proto jsme se rozhodli, že se vrátíme.
Tentokrát zůstal vrchol a vyhlídka na něm nezdolány. Po cestě si kluci prohlédli mimo jiné i poměrně zachovalou lesní hrobku. I když jsme nedošli, kam jsme chtěli, bylo to pěkné odpoledne na zdravém vzduchu.