Muzeum Karlova mostu

Slovanská

V období vánoc se snažíme pro chlapce organizovat výběrové výlety na jinak pro nás složitě přístupná místa. 26.11. jsme si zvolili návštěvu muzea Kalova Mostu v Praze. Zde jsme chtěli navštívit výstavu betlémů a s návštěvou muzea je spojena i plavba po Vltavě.

Služebním autem jsme přijeli do Prahy, zaparkovali u hlavního vlakového nádraží a pěšky jsme se vypravili obdivovat historické centrum Prahy. Začali jsme u sochy Sv. Václava na Václavském náměstí, kde jsme již také začali obdivovat vánoční výzdobu Prahy. Cestou ke Karlovu mostu jsme obdivovali kulturní a historické památky. Navštívili jsme také Staroměstské náměstí s vánočním stromem a vánočními trhy. Po prohlídce muzea Karlova mostu jsme se projeli po řece Vltavě, a navštívili jsme i kanál Čertovka a společně s výkladem průvodce jsme obdivovali tato krásná a zajímavá místa. Nakonec jsme ještě navštívili do tmy a světel ponořený Pražský Hrad, čímž jsme završili krásnou procházku po předvánoční Praze.

Už během procházek a návštěv různých míst chlapci nešetřili chválou a děkováním za krásný výlet a byli tímto výletem velmi nadšeni.

Hořák, Šmidt

obrázek - Prahaobrázek - Praha

Vítězství 70, Děčín XXXII; tel. + 420 412 594 901; e-mail: a.krupickova@vuboletice.cz

Správa webu: hois.pavel@gmail.com
 © 2014. All Rights Reserved.